3D Mi̇crobladi̇ng Kaş Tasarımı
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
3D Microblading Kaş Tasarımı
3D Microblading Kaş Tasarımı

Phibrows Tekniği ile Microblading Nedir?

Phibrows Kaşlar kadınların en hassas olduğu konulardan biridir. Bunun sebebi de, kaş şeklinin değişmesiyle genel olarak yüz ifadenizin değişmesidir diyebiliriz. Genelde kaşlarının mevcut durumdan memnun olmayanlar kaş alma, boyama gibi yöntemlerle kaş şekillerini değiştirmeye çalışıyor. Ama bu yöntemlerin hepsi sürekli uğraş ve kısa vadede yenileme gerektiren işlemler. Her gün kaşlarınızı boyamak neredeyse en az 10-15 dakikanızı alacaktır. Bu zaman kaybını yaşamak istemeyen ve sürekli güzel kaş şekline sahip olmak isteyen kadınlar için çözüm kalıcı makyaj. Kalıcı kaş makyajını farklı yöntemlerle uygulamak mümkün. Bu yöntemler arasında en bilinen ve tercih edilenlerden biri de Japon tekniği olan Microblading tekniği olmaktadır.

 

Peki Microblading Nedir?

Phibrows Microblading yöntemini basit şekilde ifade edecek olursak, manuel olarak yapılan kaş çizme tekniğidir diyebiliriz. Microblading yöntemiyle kaş yapımı doğallığı ve manuel olmasıyla diğer yöntemlerden seçilmektedir. Microblading yönteminde diğer kalıcı makyaj kıl tekniği yöntemlerinde (micropigmentasyona link verilecek)  kullanılan iğnelerden farklı iğneler kullanılmaktadır. Bu iğneler çoklu iğneler olarak bilinir ve diğer yöntemlerde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince iğnelerdir.

Microblading işleminde tek kullanımlık steril iğneler kullanılmaktadır. Kaş renginize uygun olarak seçilen boya derinin epidermis katmanına iğnelerle işlenerek, önceden belirlediğiniz çizim gerçekleştirilmektedir. İşlem tek tek, ince kıl çizimleri yapılarak gerçekleştirildiği için ortaya çok doğal bir görüntü çıkmakta ve gerçek kaştan ayırt edilemeyen bir sonuç elde edilmektedir.

Microblading işleminde boya epidermise işlendiği için diğer yöntemlerden farklı olarak yarı kalıcı bir yöntem olarak bilinmektedir. Kalıcılığı cilt tipine göre değişiklik göstermekle birlikte genelde 1 yıl kadar olmaktadır.

İşlem sonrasında, kaşlarınızın rengi koyu görünebilir. 2-3 hafta içerisinde kaşlarınız fazla boyayı atacağı için orijinal rengine kavuşacaktır. Kaş çizimi için kullanılan boyalar tamamen doğal ve lisanslı olmaktadır.

 

 

 

MICROBLADING NASIL YAPILIR ?

Planlama

Öncelikle istediğiniz kaş şeklini söyleyerek, uzmanla birlikte yüzünüze en çok yakışan, aynı zamanda son trendlere uygun olan kaş şekli seçiliyor.

Ön Çizim

Seçtiğiniz kaş şekli yüzünüze çizilerek nasıl göründüğüne bakılıyor, düzeltmeler ve eklemeler yapılıyor.

Renk Seçme

Kaş şekliniz net olarak belirlendikten sonra kullanılacak renk seçimi yapılıyor. Bu seçim yapılırken saç renginiz, ten renginiz, kendi kaş renginiz de dikkate alınıyor.

Microblading İşlemi

Tek kullanımlık iğnelerle belirlenen model kaşlarınıza uygulanır. Tam olarak istenilen görüntü elde edilene kadar çizime devam edilir.

                                                                                                          

MICROBLADING KİMLERE YAPILMAZ ?

Microblading işlemi her ne kadar zararsız bir işlem olsa da, bazı durumlarda yapılmasına izin verilmemektedir. Microblading kimlere yapılmaz sorusuna bir kaç başlıkta cevap verebiliriz:

  • Hamileler
  • Şeker hastaları
  • 18 Yaş altındakiler
  • Kan pıhtılaşması olanlar
  • Psikolojik rahatsızlığı olanlar
  • Açık yaraları olanlar

 

Microblading kalıcılığı genel olarak 1 ile 2 yıl olmaktadır. Bu süre cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, çok yağlı ciltlerde pigmentlerin akması hızlı bir şekilde gerçekleşeceği için bu süre 10 aya kadar inebilir. Bu süre sonunda işlem tekrar uygulanarak Microblading kalıcılığı uzatılabilir.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın