Cold Plasma
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Cold Plasma
Cold Plasma

Plazma Enerjisi ve Plazma Cihazları

Son zamanların sürekli geliştirilen ve eski örneklerinden çok daha iyi olan “YENİ” gençlik sırrını duymak ister misiniz?
Bildiğiniz gibi yaş alsak ta cildimiz kendisini sürekli olarak yenilemektedir. Ancak, yaş alma, alınan gıdalar, gün içindeki yorgunluk, güneş ışığı, stres vb. nedenler cildin yenilenme hızını doğrudan etkilemektedir.

Ancak, yaş alma, alınan gıdalar, gün içindeki yorgunluk, güneş ışığı, stres vb. nedenler cildin yenilenme hızını doğrudan etkilemektedir.

Yıllar içinde birçok tedavi geliştirilmekle birlikte, henüz acısız, ameliyatsız kesin çözüm veren bir tedavi bulunamamaktaydı. Avrupa’da on beş yılı aşkın kullanılan ve büyük ses getirmiş olan plazma enerjisi yöntemi, ülkemizde beş yıldır kullanıldığı üzere, kısa sürede popüler hale gelmektedir.

Plazma enerjisi; güneş yanığı, akne izleri, aktif akne, benler, göz kapağı kırışıklığı, kulak önü sarkıklığı, dikiş izleri, doğum sonrası çatlak cilt problemleri, birçok dermatolojik rahatsızlıklar vb. gibi birçok cilt problemine kesin çözüm sağlıyor ve sanki bir estetik ameliyat olmuşçasına cildi taptaze ve genç bir görünüme kavuşturuyor.

Peki, Plazma Enerjisi Nedir?

Plazma gazın iyonize edilmiş hali olup, maddenin dördüncü hali olarak adlandırılır. Plazma; Katının direkt olarak gaz haline geçmesidir. Katının gaz haline geçişiyle oluşan enerjiye de plazma enerjisi denir. Plazma enerjisi adı altında geliştirilmiş plazma cihazları; ilaç, ışın ya da herhangi bir kimyasal madde bulundurmamaktadır. Plazma enerjisi cihazları ile yapılan işlemlerde, üst derinin altında bulunan katmanlara, direkt ulaşarak, buharlaşma yardımıyla ve oluşan minimal, noktasal yaralamalarla, hem üst katmanın hem de altındaki katmanın iyileşme sürecinde cildi yenilemesini sağlıyor. Tedavi tamamen doğal olduğu için hiçbir yan etki oluşturmamaktadır.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve tedavi yerinin derinliğine göre 20 ila 30 dakika arasında değişim göstermektedir.

Herhangi Bir Risk Teşkil Ediyor Mu?

Plazma enerjisinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Tedavi öncesi anestezi kremi uygulanmakta, çalışılacak bölge uyuşturulmaktadır. Tedavi anında oluşacak kızarıklıkları kapatmak, cildi güneş ışınlarından korumak için, bölgesine göre yüksek korumalı güneş kremleri ve fondöten önerilmektedir. Fondöten kullanımı bir haftayı bulabilmektedir. Fondöten tarzı kremler günlük hayatınızın rutinini aksatmadan geçirmeniz için önerilmektedir.

Yaş Aralığı Nedir?

Plazma enerjisi tedavisinin hiçbir şekilde yaş aralığı yoktur. Her yaştaki hasta bu mucizevi tedaviden faydalanabilmektedir. Aynı şekilde cinsiyet farkı da yoktur.

Cilde Nasıl Uygulanıyor?

Cildine tedavi yapılacak hastaya ilk olarak anestezi kremi kullanılmaktadır. Bir süre (20-30 dakika) beklendikten sonra tedaviye başlanmaktadır. Plazma enerjisi cihazları cilde direkt olarak temas etmezler. Hastanın cildi ve plazma enerjisi cihazları arasında boşluk bırakılmaktadır. Tedavi kısa sürdüğü için tedaviden sonra hasta, çalışmaya da gezmeye de gidebilmektedir.

Kalıcılığı Nedir?

Uzmanın  belirleyebileceği şekilde seans aralıkları oluşturulmalıdır. Kişinin yaşına cilt kalitesine göre seanslar artıp azalabilir. Estetik işlemlerde, izler yok edilir. Bu tedavi sonucunda, izlerin tekrarlaması hali, kişiye göre değişerek 1-3 sene arasındadır.

BEN VE SİĞİL TEDAVİSİ

COLD PLASMA PEN  Ben ve Siğil Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Ben ve siğiller vücudun hemen hemen heryerinde çıkabilmektedirler. Kozmetik olarak problem yaratan veya rahatsızlık veren ben ve siğiller cold plasma pen  ile tek seansta kolayca tedavi edilebilmektedir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, et beni veya siğil olan bölgelere cold plasma pen uygulanır. üzerine ayrı ayrı uygulanır. Uygulama sonrası yıkanmak sorun yaratmaz. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede kabuk oluşur, bu kabuklar 3-10 günlük süreçte kendiliğinden dökülür. Uygulama alanında yüzeyel kabuk oluşur.Bölgeye göre değişen 3-10 günlük süre içerisinde kabuk kendiliğinden dökülür. Uygulama genelde tek seansta sonuç verir.

COLD PLASMA PEN Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Ardından lokal anestezik krem sürülür.  20 dakikalık bekleme süresi sonrası işlem uygulanır.

Cold Plasma Pen, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

COLD PLASMA PEN Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

İşlemden sonra kişi sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Sadece 8-10 gün güneş koruyucusu kullanmak yeterli olmaktadır. Pansuman gerekli değildir, Danışan 10 gün sonra kontrole çağrılmaktadır.

Kullanım Alanları ;

  • Cilt hücrelerinin çekilip sıkılaştırmasını sağlaması sebebiyle Plazma Pen, başta alt ve üst göz kapağındaki gevşeyen ve sarkan fazla derinin toplanıp sıkılaştırılmasında, ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak kullanılır.
  • Göz kapağındaki ve çevresindeki kırışıklıkları (kaz ayakları) ve ksantelazma olarak adlandırılan lekeleri,
  • Özellikle sigara kullanan kişilerde görülen dudak üstü çizgileri ile kırışıklıkları,
  • Yüz, boyun, kulak önü ve karın bölgesindeki sabit kırışıklıkları,
  • Güneş ışınları, yaş alma, hamilelik vb. sebeplerle oluşan cilt lekelerini,
  • Ciltteki et beni, siğil, çil gibi lezyonları,
  • Yara, ameliyat ve akne izlerini, hatta aktif akneleri,
  • Ciltteki çatlakları,
  • Keloid’i ve
  • Sarkmaları tedavi etmekte kullanılır.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın