Dermapen
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Dermapen
Dermapen

Dermapenin diğer mikro iğneleme yöntemlerinden en önemli farkı farklı cilt tiplerine uygun iğne derinliklerinin ayarlanabilmesi, böylece kişiye özel cilt gençleştirme tedavisi sağlamasıdır.

Dermapen Tam Olarak Nedir?

Diğer isimleri mikro iğneleme veya kollajen indüksiyonu tedavisi olan dermapen,
kollajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini sağlayan, çatlaklardan gözeneklerin sıkılaşmasına, leke ve çil tedavisinden, saç dökülmesine kadar birçok alanda faydalanılan bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Cildin üst tabakasına uygulanır ve bu yüzden cilde zarar vermez, cildi soymaz.

Böylelikle cildi sıkılaştırır, cildin kalitesini yükseltir ve ciltteki kırışıklıkların belirginliğini azaltır.

Esasında Dermapen özel bir cihazın ismidir. Kalem şeklinde mikro iğneleme tedavisini ortaya koyan ilk ve halen en gelişmiş markadır. Aynı işlevi gören başka markalar da olsa, bu işlem artık Dermapen adıyla anılmaktadır. Ancak vurgulamak gerekir ki, piyasada bulunan cihazların çoğu Dermapen markası değildir. Dermapen markası yalnızca doktor kontrolündeki merkezlerde kullanılmaktadır. Yapılan dermapen işleminin orijinal Dermapen cihazı ile yapılması veya taklitleri ile yapılması aynı sonuçları vermemektedir.

Orijinal Dermapen cihazının, diğerlerinde farkı şunlardır:

 • FDA onayı vardır (Amerikan Ulusal İlaç, Gıda ve Tıbbi Cihaz Kurumu).
 • Uçları cilde tam uyum sağlayacak patentli tasarımdır
 • Uygulama sırasında cilt üzerinde yanlış yöne gidilmesini engelleyen uyarı sistemine sahiptir. Böylece cilt yırtılması önlenmektedir.

Dermapenin Etki Alanları ve Yararları Nelerdir?

Dermapen tedavisinde amaç, vücutta adeta bir tutkal görevi görerek cildin esnekliğini sağlayan kollajen üretiminin artırılmasıdır.

Dermapen tedavisi ile ciltte kontrollü bir tahribat yaratılır.

Bu kontrollü tahribat, vücudumuzdaki kollajen üretiminden sorumlu hücreleri (fibroblastlar) uyararak cildin genel kalitesinin artmasına yardımcı olur.

Aslında cilt dermapen uygulaması sonucunda oluşan tahribattan dolayı kendini tedavi etmeye çalışmakta ve bunda başarılı olarak daha diri bir cildin gelmesini sağlamaktadır.

 • Yüzeysel Peeling Etkisi
 • Akne, akne izi tedavisi
 • Cilt lekeleri tedavisi
 • Yara izi tedavisi
 • Deri çatlakları tedavisi
 • Gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Boyun bölgesindeki kırışıkların tedavisi
 • Su çiçeğinin bıraktığı izlerin tedavisi
 • Saç dökülmesi tedavisi (günümüzde mezoterapi ve PRP saç dökülmesi tedavisi için daha fazla tercih edilmektedir.)
 • Göz çevresi morluklarının tedavisi

Dermapen Nasıl Uygulanır?

 1. Öncelikle cilt temizlenir ve dezenfekte edilir.
 2. Daha sonra işlem yapılacak bölgeye yarım saat önce işlem sırasındaki ağrıyı minimize etmek için lokal anestezik krem uygulanır.
 3. Uygulanacak bölgeye ve hedefe göre uygun mikro-iğne derinliği belirlenir. 0,5 mm-2,5 mm arasındaki mikro-iğnelerden uygun olanı ile üst deride yüzlerce mikro kanal açılır. Cilt açılan her mikroskobik kanalı yara olarak algılar ve kendini onarmaya başlar. Bunu yapmak için kollajen ve elastin sentezini yükseltir ve kan dolaşımını hızlandırır.

Bu işlem yapılırken ya da işlemden sonra cildin yenilenme etkisini artırmak için cilt altına hyalüronik asit, enzim ya da vitamin gibi maddeler kullanılabilir. Ayrıca PRP ve dermapen birlikte oldukça pozitif sonuçlar vermektedir.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın