Kalıcı Eyeli̇ner Ve Di̇plener
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Kalıcı Eyeliner Ve Diplener
Kalıcı Eyeliner Ve Diplener

Kalıcı Eyeliner Nedir?

Kalıcı eyeliner kalıcılığı ve ömrü ile ilgili detayları anlayabilmek için önce kalıcı eyelinerın tam olarak ne olduğunu öğrenmek gerekir.

Kalıcı eyeliner uygulaması, bir kadının makyaj rutinindeki en önemli makyaj malzemelerinden bir tanesi olan eyelinerın tabiri caizse kalıcılaştırılmış halidir.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında popülerliğini kimseye bırakmayan kalıcı eyeliner, her daim yeni çekilmiş ve düzgün şekilli bir eyeliner çizgisini temsil eder. Göz makyajının en vurucu hattı olan eyeliner, en sade makyaj uygulamasını bile tek bir hamle ile daha çekici, daha etkileyici ve fark oluşturan bir hale getirebilir. Böylesine etkileyici bir makyaj etkisine sürekli sahip olmaktan daha güzel bir şey olabilir mi?

Eyeliner sürmenin meşakkatli ve uğraştırıcı bir işlem olduğunu her kadın bilir. Kalıcı eyeliner, sizi her sabah eyeliner çekmekten kurtardığı gibi eyelinerınız dağılmaya meyil gösterdiğinde ya da akmaya başladığında onu tazelemek zorunda kalmaktan da sizi alıkoyar. Söz konusu göz makyajı olduğu zaman pek çok avantajı da beraberinde getiren kalıcı eyeliner, günün 24 saati, haftanın 7 günü güzel ve bakımlı görünmenin en kullanışlı yöntemlerinden biridir.

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Kalır?

Kalıcı eyeliner ile ilgili en çok merak edilen soruların başında kalıcı eyelinerın ne kadar kaldığı sorusunu geldiğini daha önce de söylemiştik. Her şeyden önce belirtmekte fayda vardır ki kalıcı eyeliner, her kalıcı makyaj uygulamasında olduğu gibi ömürlük bir uygulama değildir. Her ne kadar isminin başında “kalıcı” geçse de, kalıcı eyeliner herhangi bir dövme gibi ömürlük bir kalıcılık göstermez. Bunun ise birden fazla geçerli ve mantıklı sebebi vardır.

Kalıcı eyeliner dendiğinde pek çok kişinin gözünde geleneksel dövme gibi asla silinmeyen ve ömür boyu kalan bir uygulama canlanmaktadır.

Ancak dövme ile kalıcı göz makyajı uygulamaları arasında pek çok belirleyici fark bulunmaktadır. Aradaki bu fark da kalıcı eyelinerı kalıcı dövmenin aksine ömürlük kalıcılıktan uzaklaştırmaktadır.

Kalıcı eyelinerda kullanılan boyalar, yüzde yüz organiktir ve tamamen doğal maddelerden elde edilmektedir. İçerisinde herhangi bir kimyasal madde barındırmadığı için kalıcı eyeliner boyaları, cildin altına yerleştirildiğinde ömür boyu kalmaz; bir süre sonra kendi kendilerine sönerek silinmeye başlarlar. Bildiğiniz üzere dövmede kullanılan dövme boyaları ise doğallıktan uzaktır ve ömür boyu kalıcılık sağlaması için içerisinde katkı maddesi barındırır.

Kalıcı eyelinerın ömür boyu kalıcı olmamasının bir diğer sebebi de derinin sadece 1-2 katman altına enjekte ediliyor olmasıdır. Dövmeciler, dövme yaparken dövme iğnelerini derinin en az 5 ya da 6 kat altına enjekte eder ve dövme boyalarını oraya yerleştirirler. Böylesine derin bir tabaka söz konusu olduğu zaman o boyanın oradan çıkma ya da deriden kendine atma olasılığı yok denecek kadar az olmaktadır. Kalıcı eyeliner uygulamasında ise boyalar, derinin çok çok ince bir katmanına enjekte edilir ve fazla derine inilmez. Göz kapağı hali hazırda hassas ve ince bir deriden oluştuğu için zaten derinin fazlaca altına inmek pek de mümkün olmamaktadır. Deri yüzeyine en yakın şekilde yerleştirilen kalıcı eyeliner boyaları, belirli bir süre sonra kendini deriden atar ve daha soluk, sönük bir eyeliner görünüme yol açarlar.

Standart dövme uygulamaları ve kalıcı eyeliner teknikleri arasındaki farklar göz önünde bulundurulduğunda kalıcı eyelinerın ömürlük olmamasının mantığını çözmek daha kolay hale gelmektedir.

Tüm bu bilgiler ışığında söylemek mümkündür ki kalıcı eyeliner süresi, yaklaşık 1,5 ila 2 yıl arasında değişmektedir. En kaliteli kalıcı eyeliner malzemeleri ve cihazları kullanıldığında ve en iyi kalıcı makyaj uzmanları tarafından yapıldığında ise bu süreyi maksimum olarak 3 yıla uzatmak mümkündür. Elbette kalıcı eyelinerınızı kullandığınız süre boyunca sizin de bilinçli bir tüketici olarak yaptığınız bakım ve eyeliner hattınıza gösterdiğiniz ilgi de bu sürelerin oynamasında etken olmaktadır.

Kalıcı Eyeliner Nasıl Yapılır?

Kalıcı eyeliner yapımı, yaklaşık yarım saat ile 1 saat gibi bir sürede gerçekleşir.

Bu süre boyunca öncelikle göz kapağınıza örnek bir eyeliner çizgisi çekilir. Bu çizgi, çoğunlukla kişinin elde etmek istediği eyeliner çizgisi ile birebir uyum göstermelidir. Kişinin kişisel istek ve ihtiyaçlarına göre bir eyeliner çizgisinde karar kılındıktan sonra kalıcı eyeliner boyaları hazırlanır. Özel kalıcı eyeliner kalemi, önce bu boyalara batırılır ardından da örnek kalıcı eyeliner çizgisi üzerinden geçerek kalıcı eyeliner boyalarının enjekte edilmesi sağlanır. Bu noktada belirtmekte fayda vardır ki uygulamanın hemen öncesinde göz kapağına etkili bir lokal anestezi kremi uygulanır, böylece kişi enjeksiyon esnasında herhangi bir acı ile karşı karşıya kalmaz. Enjeksiyon süreci tamamlandıktan sonra kalıcı eyeliner işlemi de tamamlanmış olur.

Kişilerin kalıcı eyeliner ile ilgili sıklıkla merak ettikleri bir diğer konu da uygulama sonrasında karşı karşıya kalacakları muhtemel yan etkilerdir.

Her şeyden önce hatırlatmakta fayda vardır ki kalıcı eyeliner sonrası hiçbir yan etki ile karşılaşmama vaadi doğru bir vaat değildir. Hali hazırda ince ve hassas bir deri yapısına sahip olan göz kapağı, yarım saat kadar kısa bir süre olsa bile dışarıdan bir müdahale alacaktır, bu da ister istemez deri üzerinde bir hassasiyet oluşmasına sebebiyet verecektir. Hafif ağrı, hafif şişlik, morarma ya da kızarıklık olması oldukça olağan ve doğaldır. Bu yan etkiler, uygulama profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapıldığı takdirde ilk 24 saat içerisinde azalmaya ya da tamamen yok olmaya başlayacaktır. Elbette yan etkilerin artması ya da şiddetlenmesi durumunda bir an önce kalıcı makyaj uzmanı ile temasa geçmekte fayda olacaktır.

 

Kalıcı Eyelinerın Daha Uzun Süre Kalıcı Olması İçin…

Sorunsuz bir kalıcı eyeliner uygulaması geçirmek ve kalıcı eyelinerınızın mümkün olduğunca uzun yıllar size hizmet etmesini sağlamak için sizin de uygulayabileceğiniz taktikler yok değildir. İşte o taktiklerden bazıları:

 • Uygulamanın akabinde kalıcı makyaj uzmanınızın size önerdiği bakım ipuçlarını harfiyen uygulayın.
 • İlk 24 saat gözlerinize su temas ettirmeyin.
 • Boyanın daha kalıcı olması için gözlerinize ağır kimyasallar içeren kozmetik malzemeleri sürmeyin.
 • Eğer kalıcı makyaj uzmanınız, uygulaması sonrası sizden bir kontrol randevusu talep ettiyse bu randevuyu aksatmayın. Randevu esnasında birkaç ekstra rötuş ya da tamamlayıcı uygulama gerekebilir; bu uygulamalar da kalıcı eyelinerınızı daha kalıcı hale getirebilir.
 • Uygulama sonrası ilk 1 sene içerisinde beklenmedik solma ya da silinme meydana gelirse kalıcı makyaj uzmanınız ile iletişime geçin.

Kalıcı Dipliner Nedir?

Kalıcı dipliner nedir sorusunun cevabını öğrenmeden önce dipliner nedir ve nasıl kullanılır, önce bunu öğrenmek gerekir.

Dipliner denen makyaj malzemesi, aslında eyeliner ile çok benzer bir mantıkta çalışır. Göz kapağına sürme misali sürülen ve çoğunlukla siyah renkte kullanılan dipliner, gözlere daha vurucu ve çarpıcı bir bakış kazandırma amacı güder. Eyeliner ile dipliner arasındaki en temel fark ise diplinerın eyelinera göre daha farklı bir bölgeye uygulanıyor olmasıdır. Eyeliner, göz kapağının tamamına, boydan boya ve kalın bir hat şeklinde uygulanırken dipliner, daha çok kirpik hattına uygulanması ile ön plana çıkar. Dipliner, isminden de anlaşılacağı üzere daha çok kirpik “diplerine” ya da göz kapağının en alt kısmına uygulanır. Bu sayede eyelinera kıyasla daha sade bir görünüm ortaya koyan dipliner, çarpıcıdan ziyade buğulu bakışlar elde etmenizi sağlar. Diplinerın yarattığı etki, bir önceki günden rimelinizi ya da göz kaleminizi silmeyi unutmuşsunuz benzeri bir etkidir.

Kalıcı dipliner uygulamasına baktığımız zaman yüz estetiği uygulamaları arasında en popüler kalıcı makyaj uygulaması olduğunu görüyoruz.

En az kalıcı eyeliner kadar tercih edilen kalıcı dipliner, kirpik hattına ya da daha doğru bir deyişle kirpik hattının bittiği ve göz kapağının başladığı bölgeye uygulanan, kalıcı bir göz makyajı tekniğidir. Kalıcı dipliner, özel kalıcı makyaj kalemleri ve kalıcı makyaj boyaları kullanılarak yapılan bir uygulama olup tamamen organik boya pigmentlerinin deri altına enjekte edilmesi ile oluşan bir yüz estetiği prosedürüdür. Gündelik hayatınızda bir yandan daha yalın bir makyaja sahip olmak, diğer yandan dikkat çekici bir görünüm elde etmek istediğiniz zamanlarda kurtarıcı niteliğinde olan kalıcı dipliner, sadelikten yana olan pek çok kadının en çok tercih ettiği kalıcı makyaj uygulamalarının başında yer alıyor.

 

Kalıcı Dipliner Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kalıcı dipliner ile yüz estetiği süreçlerinize gerçek anlamda sihirli bir dokunuş kazandırmanız mümkün.

Kalıcı dipliner yaptırmanın sayısız avantajı da adeta bunu kanıtlar nitelikte.

İşte kalıcı diplinerın avantajlarından sadece birkaç tanesi:

 • Kalıcı dipliner, iddialı olmaktan oldukça uzak bir göz makyajı vaat eder.
 • Abartılı ve iddialı makyaj yapmaktan hoşlanmayan kadınlara güzel bir kalıcı makyaj alternatifi sunar.
 • Kalıcı dipliner yaptırdığınız zaman en az 2 sene boyunca gözünüze dipliner çekmek zorunda kalmazsınız.
 • Hali hazırda meşakkatli ve uğraştırıcı bir işlem olan dipliner çekmeyi, kalıcı dipliner yaptırdıktan sonra öğrenmek zorunda bile kalmazsınız.
 • Sade ve yalın bir görünüme kavuşmanızı sağlayan kalıcı diplinerı, dilediğiniz zaman daha kalın ve daha göze çarpıcı hale getirmeniz mümkündür. Bunu elde etmek için yapmanız gereken tek şey, kaliteli bir markaya ait bir dipliner kalemi kullanarak var olan dipliner hattının üzerine kuyruk çekmek ya da onu daha kalın hale getirmektir.
 • Kalıcı dipliner, sadece kirpik hattına uygulandığı için çok kısa süren bir işlemdir.
 • Kullanılan boyalar tamamen organik olduğu için cilde herhangi bir şekilde zarar vermez.
 • Kuyruksuz ve ince bir hat ile çekildiği için estetik ve narin bir görünüm ortaya koyar.
 • Dövmenin aksine kalıcı dipliner, cildin çok fazla katman altına inmediği için deri altındaki tabakalara herhangi bir tehlike arz etmez.
 • Profesyonel bir kalıcı makyaj uzmanı tarafından yapıldığı takdirde size uzun yıllar hizmet eder.
 • Kalıcı dipliner yaptırdıktan sonra yüzünüzün 7/24 bakımlı, güzel ve alımlı görünmesine vesile olabilirsiniz.
 • Estetik bir yüz için en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alan kalıcı dipliner uygulaması, çok daha canlı ve parlak bir yüz ifadesine sahip olmanıza yardımcı olur.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın