Dövme Si̇ldi̇rme Antalya - Pi̇co Lazer System
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Dövme Sildirme Antalya - PİCO Lazer System
Dövme Sildirme Antalya - PİCO Lazer System

Dövme Sildirme Antalya - PİCO Lazer System

Pico lazer ile dövme silme uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Kişinin beklentileri ve hekimin tespitleri doğrultusunda Pico lazer ile dövme silme uygulamasının gerçekleştirileceği bölgeler ve uygulamada gerekli olabilecek seans sayısı değerlendirilir. Pico lazer ile dövme silme uygulaması genel anestezi gerektirmemektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgeye lokal anestezi yapılarak, oluşturulmuş olan tedavi planı doğrultusunda lazer cihazı kullanımı ile cilt altında belirlenmiş hedef noktalara atış yapılarak dövme içeriğini oluşturan boya maddelerinin bölgeden giderilmesi sağlanmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması ne kadar sürer?

İşlem Hijyenik koşullarda   1 saat içerisinde tamamlanabilmektedir. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması nerede yaptırılabilir?

Pico Wave lazer ile dövme silme oldukça yeni bir cihaz olan Pico Wave lazer sistemi ile gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde  sayılı merkezde bulunan sistem Antalya Dövme Silme Merkezinde bulunmakta ve dövme sildirme amaçlı başvuruda bulunan danışanlar üzerinde gerçekleştirilen uygulama seanslarında 5.seviye masterclass dövme silme uzmanı bir ekip tarafından yapılmaktadır. Antalyanın en iyi dövme silme merkezini ziyaret etmeden karar vermeyiniz.

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının diğer yöntemlerden temel farkı nedir?

Dövme silme konusunda dünya çapında gelinen en son teknolojiye örnek bir sistem olduğu için, Pico lazer ile dövme silme uygulaması özellikle standart dövme silme yöntemleri ile istediği sonuçlara ulaşamayan hastaların alternatif çözüm arayışlarına cevap veren bir yöntem olmaktadır. Pikosaniye ile çalışan daha üst bir lazer sistemi ile gerçekleştirilmesi, Pico lazer ile dövme silme uygulamalarını bu yeni sistem üretilene kadar başvurulan en etkili yöntem olan ve nanosaniye ile çalışan Q-Switch Nd: Yag lazer uygulamalarına üstün kılmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması kaç seans sürer?

Pico lazer sisteminin pikosaniye ile çalışması, çok daha hızlı bir şekilde ve çevre dokulara verilebilecek zararı en aza düşürerek işlemi gerçekleştirmeyi mümkün kılmaktadır. Bu sayede pico lazer ile dövme silme uygulaması zor dövmeleri silebilen ve seans sayısını azaltan bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Q-Switch Nd: Yag lazer sistemi ile 10 – 15 seansta çözüm alınabilecek bir dövme silme uygulaması, Pico lazer ile gerçekleştirildiğinde 3 – 4 seansa düşebilmektedir. Zaman ve maliyet açısından kişinin dövmesine göre silme işleminde doğru sistem ve uygulama tercihinin yapılması önem taşımaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulaması riskli bir uygulama mıdır?

Estetik amaçlı gerçekleştiriliyor olsa da Pico lazer ile dövme silme uygulamasının tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalı ve mutlaka uzman ve tecrübeli hekimler tarafından gerçekleştirilmelidir. Dikkat gösterilmesi gereken bu husus, hem risk oluşturabilecek etkenlerin tespitinde ve önlenmesinde, hem de uygulamanın başarısında önemli bir koşulu oluşturmaktadır.

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının fiyatı nedir?

Pico lazer ile dövme silme uygulamasının yapılacağı bölge, uygulamanın yapılacağı alanın genişliği, gerekecek seans sayısı gibi faktörler uygulamanın fiyatının belirlenmesinde rol oynamaktadır.

Antalya Dövme Sildirme Fiyatları

Antalya Dövme silme merkezleri arasında öne çıkan tecrübe ve altyapısı,son teknoloji ürünleriyle öne çıkan kliniğimiz uygun dövme silme fiyatları ile hizmeinizdeyiz. Dövme silme işlemi özen ve sabır gerektiren bir süreçtir. Dövmenin boyutuna, rengine ve vücuttaki bölgesine göre izlenen yol değişiklik gösterecektir. Antalya dövme sildirme fiyatları da bu kriterlere göre değişiklik gösterecektir. Dövme silme işlemi genellikle birkaç seanstan oluşur. Deriden hasarsız bir şekilde dövmenin tamamının silinmesi için titizlik gerektiren bir süreç gerektirir. Dövme silme işlemi teknolojinin gelişmesi ile acısız ve kesin sonuç alınan hal geldi.

Antalya’da dövme silen yerler son teknoloji lazerli dövme silme araçlarını kullanarak bu işlemleri gerçekleştiriyor. Dövme sildirirken işlemleri gerçekleşeceği yerin güvenilir ve hijyenik olması gereklidir. Dövme sildirme fiyatları çeşitli etkenlere göre değişiklik gösterecektir. Dövme silme fiyatları Antalya ilinde şu kriterlere göre değişiklik gösterebilir;

  • Dövme silme fiyatlarını etkileyen ön önemli unsur dövmenin boyutudur. Büyük dövmelerin silinmesi daha fazla vakit alacağından dövme büyüdükçe fiyat da o orantıda artacaktır.
  • Dövmenin renkleri de dövme silme fiyatlarında belirleyici unsurlar arasında yer alır. Her renk için farklı ışınlar kullanılarak dövme silme işlemi uygulanır. Bu sebepten çok renkli ve detaylı dövmelerin silinmesi daha fazla işlem gerektirecektir.
  • Seans sayısı da dövme silme fiyatları arasındaki farklılıkları oluşturur. Her seansta dövme silme işlemi daha fazla etkisini gösterir.
  • Dövme silme işleminin yapıldığı klinikler arasında da fiyatlar farklılık gösterebilir. Her kliniğin fiyat politikası birbirinden farklıdır.

Antalya Dövme Silme

17 yıllık tecrübe ve altyapısıyla alanında uzman ve uluslararası sertifikasyona sahip ÖZGÜN LAZER SİSTEMLERİ  Limited şirketimize bağlı faaliyet gösteren Antalya Dövme silme merkezi Antalya dövme sildirme işlemleriniz için hizmetinizdedir.Çeşitli sebeplerden dolayı dövme sildirme işlemine karar veren kişiler klinik arayışında olurlar. Antalya’da dövme silme klinik işlemi yapan çeşitli kliniklerden rezervasyon alınarak bu işlem hijyenik şartlarda yapılabilir. Dövme silme süreci her kişide farklılık gösterecektir. Dövmenin bulunduğu bölge, yapım tarihi, boyutu ve rengi süreci etkileyen unsurlar arasındadır. Gerekli analizler yapıldıktan sonra dövme silme işlemine başlanır. Dövme silme işlemlerinin öncesinde ve sonrasında cilt güneşten dikkatli bir şekilde korunmalıdır. Dövme sildirmek için en uygun zaman kış mevsimidir. Özellikle yazlık bir bölge olan Antalya’da iyileşme sürecinin en sağlıklı ilerlemesi için güneşin en az olduğu kış mevsiminde dövme sildirme yapılması önerilir.

Lazerle Dövme Silme Nasıl Yapılır

Dövme silme işlemleri günümüz teknolojisinde lazer ışınları ile yapılıyor. Dövme silerken kullanılan lazer ışınları derinin bir alt tabakası olan dermis ve deri altı dokusundaki dövmenin rengini parçalayıp cildin eski haline dönmesini sağlıyor. Pico lazer lazer teknolojisi en gelişmiş dövme silme teknolojisidir. En geniş renk spektrumuna sahip lazer ile dövme silme işlemleri gerçekleştirilebiliyor.

Koyu renkteki dövmelerin silinmesi daha kolay iken açık renkteki dövmelerin deri üzerinden silinmesi daha zordur. Siyah ve koyu renkler her türlü ışığı daha kolay absorbe edebildiği için kolay bir şekilde sonuç alınabiliyor. Dövme silme sırasında anestezi işlemi hassas kişiler için uygulanarak işlem kolay ve acısız bir şekilde tamamlanabiliyor. Uygulamanın yapıldığı bölgede şişlik ve kızarıklık gibi durumlar görülebilir. Bu  etkiler bir hafta içerisinde geçecektir.

Lazer ile dövme silme işlemi dövmenin boyutuna göre farklı seans sayılarında tamamlanır. Genellikle her seansta dövmenin %20 oranında silinmesi sağlanabilir. Her seans arasında 6 ila 8 hafta aralık vardır. Bunun sebebi derinin tamamen iyileşmesini ve tekrar işlem için hazır olmasını beklemektir. Dövmenin rengine ve boyutuna göre 3 – 10 seans aralığında dövme silme işlemi tamamlanacaktır.

Dövme silme işleminin ardından bölge nemlendirilmeli ve güneşten korunmalıdır. Aynı zamanda lazerle dövme silme işleminin ardından 1 gün bölgeye su değdirilmemelidir. Cildi soyacak ve tahriş edecek uygulamalardan da kaçınılması öneriliyor.

 

Antalya Dövme Silme

Dövme silme işlemleri pek çok nedenden dolayı sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Eskiyip rengi solan ya da artık vücudunuzda olmasını istemediğiniz dövmeleri dövme silme randevu işlemleri ile gerçekleştirilebiliyor. Uzun yıllardan bu yana teknolojinin gelişmesi ile dövme sildirme işlemleri de kolaylaşmış ve kalıcı sonuçlar alınabilecek hale gelmiştir. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Antalya dövme silme işlemi yapan pek çok klinik bulmak mümkündür.

Antalya dövme silme klinik işlemleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Süreç hakkında detaylı bilgi alarak büyük küçük tüm dövme sildirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Dövmenin boyutuna ve rengine göre farklı lazer ışınları kullanılır. Bu sebepten dövme silme süreci her dövmede farklılık gösterebilir. Dövme silme işlemlerini dövme silme Antalya bölgesindeki güvenilir, hijyenik ve klinik ortamında yapılması önemlidir. Kullanılan materyallerin temizliği ve işlemin profesyonel bir şekilde yapılması dövme silme sürecinin en önemli adımıdır.

Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Dövme silme işlemleri teknolojinin gelişmesi ile kolay hale gelmiştir. Kalıcı dövme yaptırmaktan çekinen kişiler genellikle bu dövmelerin silme işlemlerinin olmadığından ya da olan yöntemlerin çok zahmetli olmasından şikayetçi oluyor. Lazerle dövme silme teknolojisi ile bu işlemler acısız ve zahmetsiz bir şekilde gerçekleşebiliyor. Lazerle dövme sildirme işlemi uygulanmadan bölge uyuşturucu krem ile uyuşturularak en az acı hissettirecek şekilde hazırlanıyor. Ayrıca bölge temizlenerek işlemin en verimli hale gelmesi sağlanıyor. Lazer uygulamasında özel cihazlar kullanılır. Dövme olan bölgeye atılan ışınlar boyaları yakar ve cildin eski rengine dönmesi sağlanır.

Lazerle dövme silme süreci içerisinde dövme boyası olan yerler yakılır ve deride hasar oluşur. Bu şekilde bölgenin hücre yenilenme hızı uyarılır ve deride iyileşme sağlanarak boya pigmentleri yok olur. Bu işlemler vücutta dövmenin bulunduğu katmana göre yapılır. Dövme yapılırken boya partikülleri vücudun katmanlarına mikro iğneler ile yerleştirilir. Profesyonel dövmecilik yöntemleri ile yapılan işlemlerde pigmentler derinin hemen altındaki dermiş tabakasına yerleştirilir. Bu dövmelerin lazerle silme işlemi kolaydır. Fakat hijyenik ve profesyonel olmayan yöntemler ile yapılmış olan dövmelerde boya derinin daha alt tabakalarına kadar işleyebiliyor. Bu tarz durumlarda dövme silme seansı daha uzun sürebiliyor ve süreç zahmetli olarak ilerleyebiliyor.

Lazerle Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Yapılan dövmelerin boyutu ve rengine göre farklılık gösteren dövme silme işlemi her seansta %20 oranında renk açılma sağlar. Antalya dövme silme randevu işlemleri dövme analizi sonrasında oluşturulabilir. Dövme sildirme ile alakalı en çok merak edilen sorulardan biri de lazerle dövme sildirme işlemi ne zaman yapılmalı sorusudur. Lazerle silme işlemi sırasında derinin güneşten dikkatli bir şekilde korunması gerekir. Bu sebepten en sağlıklı süreç için kış ayları tercih edilmelidir. Kalıcı lekelenme gibi sorunların yaşanmaması için dövme silme işlemi uygulanan bölge güneşten korunmalıdır.

Lazerle Dövme Sildirme İşlemi Sonrasına Ne yapılmalıdır?

Lazerle dövme silme işlemi hassasiyet gerektiren bir süreçtir. Sürecin sorunsuz işlemesi ve bölgenin hızlı bir şekilde iyileşmesi için yapılması gerekenler vardır. Bunlar;

  • Lazerle dövme sildirme işleminden sonraki ilk 24 saat içerisinde bölgeye su değmemelidir. İşlemin üzerinden bir gün geçtikten sonra ılık ya da soğuk su ile yıkanabilir fakat suyun sıcak olmaması gerekir.
  • İşlem sonrasındaki bir hafta solaryum, hamam, sauna gibi sıcak ve nemli ortamlardan uzak durulmalı ve bölgeyi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • Cilt üzerinde kabuklanma yaşanırsa iyileşene kadar havuza ve denize girilmemesi gerekir.
  • Bölge yaz kış fark etmeksizin güneşten korunmalı ve güneş koruyucu sürülmelidir.

    

SIK SORULAN SORULAR

Uygulama sonrası nelere dikkat edilmeli?

Lazer ile dövme sildirme işleminde birçok faktöre dikkat edilmelidir. Lazer ile dövme sildirmenin ardından 24 saat boyunca sıcak su ile banyo yapılmaması gerekmektedir. Ancak ikinci günde ılık su kullanımı ancak sabun ile gerçekleşebilir. 7 gün boyunca havuza, denize sauna veya spa gibi alanlara girmemek gerekmektedir. Düzenli krem sürmek de önemlidir.

Dövme silme işlemini etkileyen faktörler nelerdir?

Dövme silme işleminde en önemli faktör dövmenin rengidir. Dövmenin rengi ile birlikte boyutu, kapladığı alan, bulunduğu nokta, ne zaman yaptırıldığı gibi birçok faktöre dikkat edilmektedir. Kapama dövme ise bu durum da belirleyicidir.

Dövmem var kaç seansta silinir?

Bir dövmenin silinme süresi oldukça değişkendir. Dövme silmek için 3 seans ve üzerinden söz edilebilir. Ancak genellikle 4 ve 8 seans arasında dövme tamamen silinmektedir. Dövmenin boyutu ve rengi bu aşamada önemlidir.

Neden Co2 Fraksiyonel lazer ve Pico lazeri birlikte kullanıyoruz?

Pico Wave Laser teknolojisi her renkten dövmeyi silebilirken Co2 fraksiyonel lazer ise estetik problemlerin önüne geçmektedir. Lazer tedavisinde işlem sonuçlanırken deri görüntüsünün de ne şekilde olacağına özen gösterilmektedir.

Dövme silme fiyatlarını etkileyen faktörler nelerdir?

Dövme silme fiyatını en çok seans sayısı belirlemektedir. Bunu da dövmenin ebattı, rengi ve ne zaman yaptırıldığı gibi faktörler belirlemektedir. Dövme silme işleminde fiyatlandırma klinik ile ilişkilidir. Bizler ancak ön muayene sonrasında sizleri görüp fiyat verebilmekteyiz.

Renkli dövme silinir mi?

Renkli dövme de silinmektedir. Pico Laser teknolojisi renkli dövme silmeyi mümkün kılarken pigmentleri parçalamaktadır. Bu sayede renkli dövmeler de kolaylıkla silinebilmektedir.

Dövme silme işlemi acılı bir işlem midir?

Dövme silme işlemi acılı bir işlem değildir. Anestezik kremler kullanılmaktadır ve kişiye göre lokal anestezi seçeneği de yer almaktadır.

Tek seansta dövme silinir mi?

Tek seansta dövme silmek çok zordur. Bir dövme ne kadar küçük olsa da tamamen ve net bir şekilde silinmese için birkaç düzenli seans gerekmektedir.

Pico lazer her mevsim uygulanabilir mi?

Pico lazer özellikle soğuk ve güneşin olmadığı mevsimlerde daha uygundur. Yaz en riskli mevsimdir çünkü hem güneşin etkisi hem yoğun terleme hem de denize girmek isteyenler için riskli olmaktadır.

Kimlere uygulama yapılmaz?

Dövme sildirme işlemi herkes için uygun değildir. Hamilelerin bu işlemi yaptırması önerilmez. Aynı zamanda 18 yaşının altı olan kişiler ve cilt rahatsızlıkları olanlar da bu işlemi yaptırmamalıdır. Dövmesi burun ve kulak için gibi bir noktada olduğunda da yaptırılmaması önerilmektedir. Açık yarası olanların yarası iyileşene kadar dövme yaptırmaması gerekir.

Pico lazerin diğer lazerlerden farkı nedir?

Pico Laser’in en büyük farkı renkleri de görebilmesidir. Siyah dışındaki renkli dövmeler için kullanılan bir tekniktir ve bu nedenle renkli dövmeye sahip olanlar da artık dövme sildirebilirler.

Dövme silme işlemi sonrası iz kalır mı?

Dövme silme işlemimiz sonrasında herhangi bir iz kalmayacaktır. Bunun sebebi ise Pico Lazer ise Co2 Fraksiyonel Lazer olmaktadır. Hem silme işlemi yapılırken hem de estetik tasarım bir arada gerçekleşmektedir.

Uygulamayı Uzman mı Yapıyor?

Uygulamayı tamamen uzman hekimlerimiz yapmaktadır. Bu sayede uygulama sürecinde emin ellerde olacaksınız. Uzmanlarımız sizleri seans öncesinde inceler ve bir muayene süreci de yapılmaktadır. Cilt tipine uygun bir muayene yöntemi uygulanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın