Si̇ği̇l Ve Ben Tedavi̇leri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Siğil Ve Ben Tedavileri
Siğil Ve Ben Tedavileri

COLD PLASMA PEN  Ben ve Siğil Tedavisinde Nasıl Kullanılır?

Ben ve siğiller vücudun hemen hemen her yerinde çıkabilmektedirler. Kozmetik olarak problem yaratan veya rahatsızlık veren ben ve siğiller cold plasma pen  ile tek seansta kolayca tedavi edilebilmektedir.

Uygulama öncesi lokal anestezik krem ile bölge uyuşturulur, et beni veya siğil olan bölgelere cold plasma pen uygulanır. üzerine ayrı ayrı uygulanır. Uygulama sonrası yıkanmak sorun yaratmaz. Uygulama yapıldıktan sonra bölgede kabuk oluşur, bu kabuklar 3-10 günlük süreçte kendiliğinden dökülür. Uygulama alanında yüzeyel kabuk oluşur.Bölgeye göre değişen 3-10 günlük süre içerisinde kabuk kendiliğinden dökülür. Uygulama genelde tek seansta sonuç verir.

COLD PLASMA PEN Nasıl Uygulanır?               

Öncelikle uygulamanın yapılacağı bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Ardından lokal anestezik krem sürülür.  20 dakikalık bekleme süresi sonrası işlem uygulanır.

Cold Plasma Pen, uygulandığı bölgede ortamda gaz halinde bulunan azot ve su buharını yüksek enerji ile plazma haline dönüştürerek etki eder. Etkileşim sonucu oluşturduğu iyon bulutu, cilt yüzeyini etkiler ve çok hızlı olarak yenilenme sağlar.

COLD PLASMA PEN Uygulaması

COLD PLASMA PEN Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Etmeli?

İşlemden sonra kişi sosyal hayatına hemen geri dönebilir. Sadece 8-10 gün güneş koruyucusu kullanmak yeterli olmaktadır. Pansuman gerekli değildir, Danışan 10 gün sonra kontrole çağrılmaktadır.

Kullanım Alanları ;

  • Cilt hücrelerinin çekilip sıkılaştırmasını sağlaması sebebiyle Plazma Pen, başta alt ve üst göz kapağındaki gevşeyen ve sarkan fazla derinin toplanıp sıkılaştırılmasında, ameliyatsız göz kapağı estetiği olarak kullanılır.
  • Göz kapağındaki ve çevresindeki kırışıklıkları (kaz ayakları) ve ksantelazma olarak adlandırılan lekeleri,
  • Özellikle sigara kullanan kişilerde görülen dudak üstü çizgileri ile kırışıklıkları,
  • Yüz, boyun, kulak önü ve karın bölgesindeki sabit kırışıklıkları,
  • Güneş ışınları, yaş alma, hamilelik vb. sebeplerle oluşan cilt lekelerini,
  • Ciltteki et beni, siğil, çil gibi lezyonları,
  • Yara, ameliyat ve akne izlerini, hatta aktif akneleri,
  • Ciltteki çatlakları,
  • Keloid’i ve
  • Sarkmaları tedavi etmekte kullanılır.

Özlem Özgün Estetik ve Güzellik Merkezi Olarak Doğru Bilgi ile Karar Vermeniz için Her zaman Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız. Dilediğiniz Zaman Salonumuzu Ziyaret Ederek, Detaylı Bilgi Alabilir, Dilerseniz Whatsapp Hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz. Kahvemizi İçmeye Bekleriz. Sağlıkla Kalın.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın